DAE. Aktualności z cyfrowego świata

pierwsza pierwsza ... 8 7 6 5 4 3 2 ... pierwsza pierwsza

2013-05-09Prestiżowe staże w ramach projektu „Dziewczyny w Nowych Technologiach”

Jak przekazuje Urząd Komisji Elektronicznej trwa nabór na prestiżowe staże w branży ICT dla kobiet . Ich celem jest wyrównanie dysproporcji pomiędzy liczbą pracujących w tym sektorze kobiet i mężczyzn. Staż odbywać się będzie w jednej z wiodących firm technologicznych: CISCO, SAS Institute, Sygnity lub Motorola Solutions i jest realizowany w ramach projektu „Dziewczyny w Nowych Technologiach”.

„Dziewczyny w Nowych Technologiach” to inicjatywa społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ściśle związana z ustanowionymi przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) obchodami Światowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nowych Technologiach – „Women and Girls in ICT Day”, który odbył się 25 kwietnia br.

Wiodącym celem projektu jest wskazanie na problem niskiego udziału kobiet w sektorze nowych technologii: informatyki i telekomunikacji. Jednocześnie aktywizuje młode kobiety do poszerzania swojej wiedzy z zakresu ICT, co może przyczynić się do zwiększenia ich zatrudnienia w tej branży.

Źródło informacji: http://www.uke.gov.pl/prestizowe-staze-dla-studentek-w-branzy-ict-zgloszenia-do-20-maja-12270

Nasz komentarz:

Wybrane projekty realizowane w standardzie ECCC wśród kursantów uwzględniają większą ilość kobiet względem mężczyzn. Dzięki temu zwiększają możliwości doskonalenia zawodowego kobiet w obszarze IT, podnoszą ich atrakcyjność na rynku pracy oraz walczą ze stereotypami. Dotychczas wydano 22 930 certyfikatów w standardzie ECCC w tym adresatkami ponad połowy- 12 255 są kobiety. Projektami, w których uczestniczyła większa ilość kobiet niż mężczyzn są, m.in. „Akademia Kompetencji Kluczowych” oraz „Rozwój umiejętności w zakresie nauczycieli województwa lubuskiego”.

pierwsza pierwsza ... 8 7 6 5 4 3 2 ... pierwsza pierwsza